čtvrtek 24. dubna 2014

V RUKOU OSUDU / PRAY FOR DEATH – split

12“LP (kooperace labelů)

Smrt. Narodíme se, umřeme. Start a cíl. Nad smrtí možná během života přestaneme přemýšlet. K myšlenkám ohledně smrti, se ale stále vracíme, a v nějakém věku mohou být častější. Téma „smrti“ se používá i v umění. Smrt – trest nebo vykoupení? Velice mně překvapilo, jak se naše malá začala ve věku 4 roky zabývat otázkou smrti. Uvědomovat si ji. Smrt vše ukončí, je jako vykoupení, nikoho již nebude nic bolet. Bavím se o smrti, ale bolet mohou i riffy, které budou do našich ušních boltců vyřezávat závit. Tóny, které se ponesou z repráků, když si pustíme split LP V RUKOU OSUDU / PRAY FOR DEATH jsou zlé. Nenávist zrozená z šedi všedních dní, vykoupení hlukem.

V RUKOU OSUDU znějí jako soundtrack pro poslední cestu na hřbitov, z Chomutova až do Tvé hlavy. „Hrajeme pomalou a špinavou hudbu, aby sme nasrali ty, který si to zasloužej!“ Super popiska pro styl, jaký kapela hraje. Vracím se zpátky v čase, a jako bych viděl návštěvníky koncertu Fire Walk With Me. Vystoupení do konce vydrželi jen Ti nejotrlejší. Nemyslím si, že se po letech něco výrazně změnilo. V RUKOU OSUDU hrají hodně pomalu. Jejich tóny se valí. Hipsterskej přístup kapely je 0%, tohle je okrajová záležitost pro fajnšmekry. Nové vály se mně hodně líbí. Hrají! Táhlé pomalé bahno. Hodně hutné. Nenávistný zpěv. "Zpověď? Odpověď? Výpověď?" a "Odplata". Hřebíky do své rakve si zatluč sám. K běhání bych V RUKOU OSUDU nedoporučoval.

PRAY FOR DEATH jsou neméně optimistický hardcore z Kutné Hory, jen o trochu rychlejší než VxRxOx. Osobně mně hodně překvapili. Temný hardcore punk, v pomalejším tempu s hrubým dávivým vokálem. Skladby jsou hodně členité, a jak bych to řekl, nepostrádají „šlapavej“ tah na branku. Parádní pecka je „Součást plánu“, kde jsou zakomponované sabbaťácké stoner riffy. Zacyklené smyčky. Závit do palice se zařezává stále hlouběji. Skvělá kapela pro split s V RUKOU OSUDU. Texty bez optimismu. Klukům to šlape perfektně.

Obal je hodně jednoduchej. Tóny zabijí.

Vychází ve spolupráci labelů Forced Expression, Uchylný Koš, Véva Records, Exit Production, Pope´s Ass, Cestou na hřbitov, ABC distra a Phobia Records. Máj, lásky čas, je v dohlednu, že? V RUKOU OSUDU / PRAY FOR DEATH split doporučuji jako soundrack pro první rande. Jestli tohle vydrží poslouchat Vaše milá po celé rande, je to dívka pro život. (S)

Seznam skladeb:
V RUKOU OSUDU - Zpověď? Odpověď? Výpověď?
V RUKOU OSUDU - Odplata
PRAY FOR DEATH - Delirium
PRAY FOR DEATH - Nenávidím tvůj druh
PRAY FOR DEATH - Ozvěny výkřiků
PRAY FOR DEATH - V plamenech
PRAY FOR DEATH - Tlak Konformity (DREAD 101 cover)
PRAY FOR DEATH - Součást plánu

K poslechu na phobiarecords.bandcamp.com .

vrukouosudoom.blogspot.com
bandzone.cz/prayfordeath

Další recenze/články najdeš na http://samuelrecords.blogspot.com.

Žádné komentáře: