čtvrtek 21. června 2012

The Downtown Struts - Victoria!


LP (Pirates Press Records)

Mladá a krásná paní je již přes měsíc mezi námi, jmenuje se „Victoria!“. Její předzvěstí byl singl „Anchors“ a „Victoria!“ je název debutní velká desky US kapely z Chicaga - THE DOWNTOWN STRUTS. Vyšla 15ctého května letošního roku, ve stejný den jako spatřila světlo světa nová deska Hot Water Music. Neposlouchám od té doby téměř jinou desku. Oblibu v poslechu našla i má dvouletá dcera, která při prvních tónech odhazuje body, ponožky a křičí tancujeme zvesela“, „lamones“ (překlad Ramones).

„Všichni na palubě jako by ztichli, její krása je očarovala. Staří, mladí, silní i slabí, sledovali její obrysy s očekáváním. Čekám i já. Blížíme se rychle, tvary jsou stále zřetelnější …“ O singlu „Anchors“ jsem začal psát téměř lyrickým způsobem a řeknu předem, že již dlouho mně žádná kapela z melodického soudku, nezaujala jako DTS. Nejsem asi sám, protože za velice krátkou dobu piráti s přehledem prodali první náklad desky a velice rychle vyšel druhý press v jiném barevném provedení. Poslouchám THE DOWNTOWN STRUTS a cítím se zasažený pozitivní energií. Album „Victoria!“ můžu poslouchat všude, kdykoliv a kolikrát chci po sobě – to je na něm naprosto úžasné. V době, kdy nad mými myšlenkami vládne ponurá nálada, přichází tahle kapela a svou muzikou přináší něco, co mi opravdu zvedlo náladu a dodala mi chuť ráno zvesela vstávat. Jsem jako omámený a při rozhodování co si pustím nakonec vždycky šáhnu po „Victoria!“ - ta deska je buď tak dobrá nebo „Somebody Put Something In My Drink” (Ramones) a jednám pod vlivem. V každém případě a bez emocí, pokud máš rád kapely jako The Gaslight Anthem, The Replacements, THE CLASH, RANCID, SOCIAL DISTORTION, TOM PETTY, BRUCE SPRINGSTEENA, SWINGIN' UTTERS, DEAD TO ME, THE LOVED ONES, Bouncing Souls a snad i AGAINST ME, GOOD RIDDANCE nebo Me First And The Gimme Gimmes … věř, že THE DOWNTOWN STRUTS Tě čapnou za pačesy. Osobně mně učaroval jistý melancholický podtón, který jsem měl rád u raných desek No Use For A Name, Lagwagon nebo Pollen.

THE DOWNTOWN STRUTS jsou poměrně mladá kapela, která bude zajisté díky nové desce otestovaná. Spoustu pěkných slov jsem o DTS napsal v recenzích na jejich 10“ a singl EP „Anchors“. Moc věcí již vymyslet nejde. Všechno již bylo řečeno a vždycky přijde někdo, kdo po svém zrecykluje věci minulé. THE DOWNTOWN STRUTS naprosto geniálně dělají krevní transfuzi melodickému hardcore punku a pop punku. Tahle kapela by s klidem mohla vyjít na FAT WRECK a nikoho by to nezaskočilo. Pop-punk ve středním tempu s důrazem kladeným na melodie, refrény. Svými melodiemi si mně omotali kolem prstu. Zjišťuji, že často se zastavím a uvědomím si, že mi běží v hlavě nějaká z jejich písniček a já to vnímám jen podprahovým vnímáním. Možná to znáte a já jsem to po dlouhé době pocítil. Hit následuje hit! „Victoria!“ je přesně ten typ desky, kterou prostě musím protáčet stále dokola a neustále v ní něco nacházím, i mě baví! To nutkání je silnější než já. THE DOWNTOWN STRUTS umí opravdu pracovat s melodiemi, není to nic přeslazeného, jejich tóny mi dodávají radost a brnkají na okoralé struny nostalgie.

Deska má množství positivních ohlasů od postarších titánů – „pokud by jsi mi chtěl tuhle desku dát zadarmo, budu si jí chtít koupit“ Colin McFaull (Cock Sparrer) nebo „"Victoria!" je zabijácká nahrávka a přesně tenhle tip muziky budete chtít poslouchat na turné v dodávce nebo v pátek večer na punkrockovém koncertě“ Joey Cape (Lagwagon).

Mladá a krásná paní je již přes měsíc mezi námi a moje psaní zní jako chvalozpěv. Deska mně strašně baví a obdobnému tónu, v jakém se recenze nese, jsem se prostě neubránil. V poslední době toho se toho děje strašně moc, na všechno frontách a já myslím, že melodický punk hardcore je opět ve hře! Tedy nejspíš jen pro někoho, ale já jsem strašně rád za to, že se ke mně dostalo tohle album. Vylepšilo nejeden den letošního jara a já jen doufám, že se mi brzo oposlouchá, jinak nevím kdy budu poslouchat další desky :). (S)

http://piratespressrecords.com/ 
http://downtownstruts.com/

PS: recenze najdeš
10“: http://czechcore.cz/cgi/sonic.cgi?templ=portal_index&page_include=p_publications_det&id_publication=78742

EP: http://czechcore.cz/cgi/sonic.cgi?templ=portal_index&page_include=p_publications_det&id_publication=78821

PS: Video ke skladbě "Anchors" můžeš omrknout http://content.bitsontherun.com/previews/NCSHUld6-YkfiC1Yv

Aktuálně vyšla písnička u Pirates Press i na flexi postcards. Vypadá i zní krásně!

PS: Jak už to tak bývá, i Downtown Struts pojedou evropské turné a to hned letos o prázdninách – 18.8. v Mělníku a 19.8. v Ostravě … Naviděnou!

TRACK LIST:
01. Prologue
02. Postcards
03. Back to N.Y.
04. Tim
05. Mexican Graffiti

SIDE B
06. Lost In America
07. Rocca Ave.
08. Anchors
09. Rogues
10. Southpaw

Žádné komentáře: