čtvrtek 17. října 2013

POODLE HAIR - Dont Lick The Coveranti 7"EP
(Dog Bless You Records)

Letos vyšlo (opět) velké množství desek. Hodně z nich si již nevybavím, nějaké mám, a další se mi nesmazatelně zapsaly do hlavy. Ano, jednou z nich je „anti EP“ od noise party POODLE HAIR, kteří jsou utajenější než The Residents. Skupinu, ani její hudbu, svět neviděl (neslyšel), přesto obsahuje nebezpečné impulzy pro naše mozky. Deska je výjimečná svým nápadem, ale i provedením. Dávám deset bodů z deseti možných za nápad, který vyzdvihuje jednu věc, a tou jsou texty. Ty jsou jako zápalky.

„Hranatý anti 7" Dont Lick The Cover odbožské noise skupiny POODLE HAIR . Deska nehraje, je s obou stran potištěná,stříbrná a nenajdete na ní songy jako Forest Hipster, Walkie Talkie Hot Dog, jednu instrumentálku a kavr od MEN´S RECOVERY PROJECT.plus ještě další hity, ale najdete tam insert s texty, vysvětlivky k textům a info proč je celá deska vydána v tomto duchu. K singlu je prďácká placka,která udělá hvězdu s každýho kdo si jí připne.“

EP mi částečně připomnělo album „Encapsulated“ od Metroshifter, které napsal Scott Ritcher a nahrané bylo naprosto jinými skupinami. S „anti Ep“ jdeme o velký kus dál a nezapomeňte, varuji Vás - Dont Lick The Cover!

Obal je samostatná kapitola a je vidět, že autor je oddaný grafické práci Marka McCoye. Grafiku singlu by možná POODLE HAIR záviděli i Virgin Mega Whore. Líbil se Vám layout Das Oath „Körper Kultur“? Super! Hodně lidem se nelíbil. Bonusem k singlu „Dont Lick The Cover“ je přiložená placka, se kterou bude její šťastný majitel, hvězdou naprosto VŽDYCKY a VŠUDE. Rozhodně si Vás všimne každý kluk i holka, a vzbudíte větší pozornost než s tričkem Burzum. POODLE HAIR mají jasno a „radši tričko s Davidem Hasselhofem než tričko Vargem nebo kočkou – místo pálení kostelů vypal radši radnici“. Texty jsou super extra dobrý, trefný a vtipný!

Nejlepší hudba mi hraje v hlavě. Stále, opakovaně a svévolně se vynořuje, aby rozčeřila šedé myšlenky obyčejných dní. Hraje kdekoliv a kdykoliv. Její tóny nemusí být reálné, jsou jedinečné. Impulzem pro její spuštění může být jiná hudba, deska. Hlava dostane impulz a rozvíjí ho dál. Hlava je pochodeň. Deska je sirka. Silnou stránkou toho "anti 7"EP" beru právě moment škrtnutí. Zbytek je na nás a našich hlavách. „Ticho nás spojuje. Mlčíme stejně jako tohle EP“.  (S)

PS: Udělej taky své „anti EP“- může to být zábava!
PS: náhled obalu je "cenzurovaná" verze.


Track list:
1 Forest Hipster
2 Walkie Talkie Hot Dog
3 Pisscnic
4 I Am Tourist From Hollyland
5 My Passport
6 Cat Free Youth
7 Man Hole (Written By – Men's Recovery Project)
8 You Are My Shiny Lunchbox...

Žádné komentáře: