středa 5. září 2012

Off With Their Heads ‎– I Will Follow You


10", Picture Disc, Shape (Pirates Press)


Mám rád náhody, souvislosti a momenty, když do sebe věci zapadají. Dá se říct, že zcela náhodou jsem zjistil, že bubeník Severed Head Of State - Chris Pfeffer, hrál v Signal Lost, Criaturas, J Church a právě J Church jsou jednou z kapel, kteří mají společnou nahrávku s US kapelou Off With Their Heads (Minneapolis/USA). Do bádání jsem se vlastně pustil jen díky Off With Their Heads, kapele s velice bohatou diskografii. Na svém kontě mají spousty nahrávek na různých labelech (No Idea, Chunksaah, Recess) a s odlišnými skupinami. Splity sdílejí například s J Church, Discharge, Detournement, Four Letter Word, No Friends (kapela ve které zpívá Tony Foresta z Municipal Waste), atd. (pokud se sami dáte do hledání, tak zjistíte, že těch nahrávek je opravdu hodně). Off With Their Heads hrají od roku 2002 a před dvěma lety se „upsali“ Epitaph Records, kde jim zatím vyšlo jedno album s názvem “In Desolation”. Pokračujeme dál a já držím v ruce limitovaný picture shape disk Off With Their Heads ‎”I Will Follow You”, který vyšel v roce 2010. Písničky, které na něm jsou, pocházejí z období před “In Desolation” a kapela je nahrála v sestavě 3/5 Off With Their Heads + chlapík jménem Zak Kaplan. Mimochodem, Zak dělá grafiku v Pirates Press a nedávno jsem psal o jeho The Ratchets.

Zak navrhnul i „layout“ pro picture „I Will Follow You”. Je to krásně udělaný SHAPE vinyl, který může potěšit sběratele zvláštních vinylů a hlavně příznivce melodického punk/hardcore. Materiálem se nešetřilo, a ikdyž je vinyl velký skoro jako 10“, stopáží odpovídá 7“EP. Slyšet můžeme čtyři písničky - jednu vlastní, dvě předělávky „Drain" & "East Park River“ od Cleveland Bound Death Sentence a skladbu zaznamenanou na živém vystoupení. U „živáku“ se zastavím, protože písnička „Janie“ byla nahraná v roce 2009 na narozeninovém koncertě Pirates Press Records v San Franciscu – koncertě s názvem „Pirates Press 5th Anniversary show“, kde společně s Off With Their Heads, hráli Smalltown ze Švédska a věčně mladí dědové COCK SPARRER (záznam jejich koncertu vyšel na samostatném 2LP/DVD s názvem “Back In SF“ a je to myslím jeden z nejlepších živáků, co jsem kdy viděl/slyšel).

"I Will Follow You" je skvělá melodická punkrocková hitovka, která dle mého, celému nosiči naprosto vládne. Má skvělý nadčasový text, který působí skoro jako hymna „…well I haven't got much, almost nothing to offer to you. no money, education, or job just to name a few. but I finally feel right, found something worth putting up a fight …“. Písnička mně opravdu zaujala. Pro fanoušky Off With Their Heads budou určitě zajímavé i dvě předělávky, živá skladbu a naprosto excelentně provedený nosič. Pokud máš rád melodický punk rock, a neznáš Off With Their Heads, doporučuji tohle jméno k prověření. Poslední souvislost na závěr je ta, že Off With Their Heads byli kapelou, po jejímž boku jeli své US turné Smalltown ze Švédska. (S)

http://www.discogs.com/Off-With-Their-Heads-I-Will-Follow-You/release/2680494  

http://www.youtube.com/watch?v=j6VU6b4DvPk  
http://www.youtube.com/watch?v=BgrZ1Jg-CTE&feature=player_embedded

1. I Will Follow You
2. Drain / East River Park (cover Cleveland Bound Death Sentence)
3. Janie (Live)

http://piratespressrecords.com

Žádné komentáře: