pondělí 7. března 2011

Bangers „Dudes Trip“CDdigipack (Flix Records)

Bangers jsou punkový trojlístek z anglického Cornwallu. Nejspíš nejsou úplnými nováčky, ale abych řekl pravdu, zatím jsem o nich neslyšel nic. Za růžolícím se eko-dipackem (tím myslím bez použitých plastů) s názvem „Dudes Trip“ se ukrývá kompilační CD, na kterém jsou všechny Bangers doposud vydané písničky - prostě a jednoduše „collection“ výběr. „Dudes Trip“ se ke mně dostalo společně s Dirty Tactics promo nahrávkou od Flix Records, sympatického „one man“ DIY labelu. Flix se zaměřuje na melodický hardcore punk a jsem rád, že i v melodické odnoži hardcore/punku se stále (nebo spíš opět) najdou aktivní lidé. To mě těší!

Každý hudební styl má své zakladatele a tihle angličtí hardcore punks jdou po cestě, kterou vyšlapali kapely jako jsou Hot Water Music, Leatherface nebo Propagandhi. Dělají to po svém, přesto dostatečně stylově. Jejich tvorba fanoušky jmenovaných kapel neurazí a koneckonců, mohou informaci rovnou vzít jako tip na zajímavou evropskou kapelu v daném stylu. Pokud sleduješ dění na evropské „melodické scéně“ a něco Ti říkají kapely jako Astpai, Red Lights Flash, Brat Pack nebo Antillectual, máš další tip na prověření. Bangers to hraje dobře, takže jestli se jedná o Tvůj šálek kávy, vyzkoušej je. Má cenu se více rozepisovat? Abych nezapomněl, tak Bangers mají společný singl 7“EP s Dirty Tactics a loni spolu odjeli relativně dlouhé evropské turné

Fanouškům melodického hardcore punku (jestli tedy ještě nějací jsou) jsem možná napsal další tip. Pro Ty ostatní uvedu perličku z kuloárů, víte kolik vypili Leatherface vína na svém 3 týdenním turné? 140 lahví červeného vína. No nic, vyzkoušej Bangers, hraje jim to dobře … (S)

PS: celkem zajímavá je i práce grafika Williama Exleyho - www.williamexley.co.uk .

http://www.flix-records.com
http://WWW.BANGERSBANGERS.CO.UK
http://bangersbangers.bandcamp.com/album/dude-trips

Žádné komentáře: