středa 14. ledna 2015

THE KILL - KILL THEM ALL

CD (Obscene Productions)

THE KILL jsou grindcore parta z australského Melbourne, která je v našich končinách, díky práci českých labelů jako jsou Psychocontrol, Obscene a Dead Heroes, dostatečně známá! Grindcore se v zemi klokana Skippiho hraje opravdu kvalitní a zabijáci THE KILL patří, dle mého názoru, ke „špičkám“. Znát je můžete z mnoha splitek (Captain Cleanoff, Birdflesh, Insect Warfare ...atd.), mají samozřejmě mnoho dalších nahrávek a co víc, i vystoupení Evropě, u nás. Loni jim vyšlo album „Make 'Em Suffer“ (evropský press na DEAD HEROES RECORDS) a další album 'KILL THEM ALL' na sebe nenechalo dlouho čekat. CD verze vyšla na přelomu 2014/2015 na Obscene Productions.

Psaní začnu stručně a nejspíš tak budu i pokračovat - lepší název než 'KILL THEM ALL' asi kapela asi vybrat nemohla. THE KILL hrají „zabijáckej“ grindcore a přesně tohle by mohl být motto nového alba. Od prvního do posledního tónu jsem paralyzovaný neúprosnou vlnou grindcore. Poslech CD je ale jako život sám, během děje se objevují neočekávané hudební vsuvky (… třeba sólo), které skvěle dokreslují probíhající děj. Kytarové riffy jsou silné, mohutné a hrubé! Skvělé jsou i výkony všech hudebníků tohoto monstra a vše je podpořené silným zvukem. Hudební destrukce, šílená rychlost a krkolomný rytmus. Jsem lapený ve spirále hluku. Není čas dívat se napravo ani nalevo, není čas utíkat, při poslechu jako bych se zastavil. THE KILL si se mnou dělají jen to, co chtějí oni  - poslouchám, jsem jako omráčený. Po poslechu jsem jako „vyměněný“, mentální hygiena zřejmě dostala svou dávku vitamínů. 'KILL THEM ALL' je agresivní grindcore album. Nekompromisní, intenzivní, energické a prdel nakopávající! S prvním tónem jako bych dostal pomyslnou nakládačku, to se pak ještě odehraje devatenáctkrát. Na lopatu ale sedám dobrovolně, sám jsem si to předepsal. Nedá mi to nepozastavit se nad zpěvem, který je dle mého naprosto skvělý, pro grindcore nestylový? S hudebním tsunami spolupracuje hrubý řev, kterému je téměř všechno rozumět … skvělý! Jedeme rychle, po zmáčknutí PLAY se vše ještě zrychlí, okolní krajina se začne rozmazávat a mám pocit, že se dostávám do jiné dimenze. Najednou stojím, chci ale pokračovat … PLAY. Není co vytknout! THE KILL jsou zabijácké GRINDCORE tornádo prvotřídní kvality. Hudební soudtrack dnešních dní? GRIND ON!

PS: poslech bych nedoporučoval při běhání, před spaním, při jízdě autem nebo při sexu. Nechtěně pak porušíš všechna pravidla, a snadno přeceníš své síly… uragán nelze doběhnout, natož s ním držet krok!

PS2: Rozhovor s Robym (THE KILL) si můžeš přečíst na braindeadzine.net. Dozvěděl jsem se v něm i to, že se můžeme na dalším pokračování COMMUNAL GRAVE (Dead Heroes) vinyl v/a zinu budou tři vály od THE KILL a v plánu jsou Ep splity s PLF a LYCANTHOPHY …

obscene.cz

K poslechu na blastasfuk.bandcamp.com

Seznam skladeb:
1. Insults
2. Instant Fighter
3. Heavy Metal Professional
4. Lunch in Qld
5. Holiday's Over
6. Let's Get Mad
7. Into the Drink
8. The Divine World
9. Public Execution
10. Not the Voice
11. Evil Dead
12. Spittin' Chips
13. The Pulsating Feast... (Regurgitate cover)
14. Full Body Bang
15. Metal Thrashing Mad  (Anthrax cover)
16. Burn Craigieburn.burn
17. Smooth and Shiny
18. Pit Victim
19. All Dead by Sunset

Oficiálně vyšlo 4. Ledna 2015!!! LP se bude dělat později v kooperaci labelů. Něco k poslechu je na soundcloud.com nebo soundcloud.com. Objednánky na eshop.obscene.cz.

 

Žádné komentáře: