pondělí 13. února 2012

THE COLORADAS - The Coloradas


12“LP (Hometown Caravan)

Bezejmenné album THE COLORADAS je poslední novinkou na německém labelu Hometown Caravan Records, labelu který se za léta existence vyprofiloval do zcela country podoby, ikdyž dále zůstává svým způsobem „punkově“ orientovaný. V diskografii labelu najdeme jména jako Austin Lucas, Drag The River, Jon Snodrgrass, Digger Barnes, Josh Small, Chuck Ragan … atd. a čerstvým přírůstkem jsou THE COLORADAS.

Oproti zaběhnutým jménům jsou THE COLORADAS naprostou neznámou. „Kapela“ je projekt lokalizovaný v zemi za velkou louží a stojí za ním mladý chlapík Roy Davis společně s bluegrass muzikantem jménem Bernie Nye (stát Maine, USA). Informace sami o sobě nic neříkající, přesto je možná zajímavým sdělením, že Roy Davis je aktivní muzikant, který má za sebou ve svých 25 letech již tři velké desky.

Otázky a odpovědi - pokud si položím otázku k čemu je dobrá THE COLORADAS deska, odpovím si velice snadno: prostě se dobře poslouchá a je s ní na světě lépe. To je nejspíš to podstatné, protože si na nic si nehraje a posluchač se při jejím poslechu může prostě cítit dobře. Hometown Caravan vydal spoustu velice dobrých desek a v poslední době je již jeho standart nastavený na (očekávanou) vysokou kvalitu. Ikdyž Ti název kapely nebude nic říkat, můžeš si být téměř jistý, že to bude dobrý a mohu říct, že bezejmenné album THE COLORADAS plynule navazuje na zmiňovanou HQ vydavatelskou řadu. Decentní obal s petrolejkou a na médiu je dvanáct perfektních country bluegrass písniček, ve kterých osciluje množství nálad, nápadů a které se opravdu velice dobře poslouchají. Svůj podíl na tom má i perfektní zvuk. Vyzdvihuje ho i fakt, že nahrávka byla nahrána ve studiu „společně“ akusticky a v jedné místnosti. V průběhu uslyšíš i zakašlání nebo že písnička začne až na druhý pokus … žádný strojový přístup, fajn nápady a perfektní zvuk! Písničky jsou založené na kytaře, hlasu a samozřejmě nechybí banjo, mandolína a několik dalších nástrojů pro tenhle styl typických. Základem je americké country a pokud se Ti líbí poslední deska Austina Lucase, budou mít u Tebe THE COLORADAS nejspíš menší plus. Jestli posloucháš podobnou muziku, určitě vzpomeneš na jména jako Sufjan Stevens, Josh Small a díky své komorní procítěné odcizenosti vhánějící smutek do srdce i mistr Geoff Farina.

Z nahrávky je cítit, že to muzikanty baví. Pokud hledáš písničky k praskajícímu dříví v kamnech a chrápajícímu psovi u nohou, ber to jako tip. Je to dobrý! (S)

http://hometowncaravan.de/

Žádné komentáře: