středa 24. listopadu 2010

Chip Hanna „Outlaws“


7“EP (Rock Star Records)

Chip Hanna je charismatickej chlápek, rodák z Louisiany. Někteří ho možná znáte z U.S. Bombs, kde bubnoval nebo country/western/rockabilly/psychobilly/bluegrass projektu Chip Hanna & The Berlin Three, což je parta muzikantů lokalizovaná v berlínském Kreuzbergu. Většina jeho nahrávek vyšla na labelu People Like You. Chip Hanna se kromě jiného věnuje i sólové tvorbě. Jako své vzory uvádí jména jako Hank Williams, Johnny Cash, Merle Haggard, Buddy Holly, Hank Jr. … . Hraje silné písničky inspirované americkým country a plné životních příběhů. Ze zvuku jeho kytary dýchne country, rockabilly, bluegras a že hraje s punkovou ležérností, to ani nemá cenu psát. Tohle buď miluješ nebo nenávidíš, věříš tomu nebo nevěříš.

Nový singl Chipa Hanny vyšel nedávno na sympatickém německém labelu Rock Star Records, kteří před pár lety vydali i jeho velkou sólová deska. Na singlu jsou dvě pecky. Tou první je velice stará písnička „Outlaws - Billy the Kid and Clyde Barrow„ (Bonnie Parker, napsaná někdy v roce 1930). Bonnie Parker byla polovinou legendární gang dvojice Bonnie a Clyde, která vyplenila během dvou let několik tuctů bank a benzínových pump na americkém středozápadě a za oběť jim přitom padlo více než 15 lidí. Po poslechu jsem přenosku vrátil na první drážku nejednou. Naprostý hit, který vynahradí to, že na singlu jsou jen dvě písničky. Tohle se těžko o poslouchá! Druhá pecka je opět osvědčená „Another Ride With Clyde“. Opět super!

Chip Hanna nahrál obě písničky na počest „100tých“ narozenin Bonnie, která se narodila se 1.října 1910. Věnuje ho právě jí a svému synovi. Naprosto parádní a víc nemá cenu psát. Na závěr se budu opakovat - tohle buď miluješ nebo nenávidíš! (S)

http://www.rockstarrecords.de

Žádné komentáře: