úterý 14. září 2010

Short Fuse/Chuck Damage „split“


7“EP (Hardware Records)

Na německém vydavatelství Hardware Records vychází jedna dobrá deska za druhou. Fakt, který myslím pár hardcore/punks již zaznamenalo. Nahrávky vydává s rozvahou a každý titul je poctivě udělaný a hudebně zajímavý. Naprosto čerstvou novinkou je split EP Short Fuse a Chuck Damage – dvou kapel z Münsteru a Dolomenu, oboje v Německu. Dvě kapely, které zastupují současnou podobu negativního hardcore punku, který z velké části proslavili Negative Approach.

Short Fuse nejsou žádnými nováčky. Vydávají desky, hrají koncerty - jdou stále kupředu. Zub času se však podepsal i na nich a z původní „demo“ sestavy nezůstal na kameni kámen, respektive jen zpěvák Seb. Zbytek kapely je nový, pokud nebudu počítat Matthiase, který by se při troše dobré vůle mohl za původního člena považovat. Short Fuse hrají hrubý hardcore ve stylu jmenovaných Negative Approach. Krátké, úderné skladby s hrubým zpěvem. Texty jsou, dá se říct, osobní zpovědi, plné odcizení a vnitřní prázdnoty. Ve finále jsou vlastně pozitivní - je z nich cítit vnitřní boj stárnoucího chlapíka, plného negativních pohledů na své okolí. Těm pocitům rozumím. Věci kolem Vás se mění a Vy jdete dál s heslem „co Tě nezabije, to Tě posilní“. Jste stejný a přesto jiný! Short Fuse strana, to jsou tři skladby z období, kdy nahráli desku „Burnout“, cca rok staré. Deska „Burnout“ (dnes již vyprodaná) je jejich nejhrubší materiál, skvělá po všech stránkách a její zvuk trhá koule. Podobně jsou na tom i tři pecky na singlu. Ani nedopijete kafe a přenosku gramofonu vracíte na první drážku. Short Fuse nebo Negative Approach? Já vím, pro koho bych hlasoval.

Chuck Damage jsou z německého Dolmenu a popisují se jako „drunken, out of control, anti-social hardcore/punk“. To se ani nemusí překládat, že? Styl hrají hodně podobný Short Fuse a kapely propojuje i kytarista Matthias. Loni jim na Hardware Records vyšlo debutní LP a aktuální split EP je třetím vinylovým zářezem. Opět čekej negativní hardcore punk s parádním punkovým odérem, švihem a energií. Smíchej Dropdead, Agnostic Front, 86 Mentality a jsou venku Chuck Damage. Na své straně mají tři úderné a chytlavé pecky. Super!

Závěr je jednoznačný – nikdo neprohrál ani nevyhrál, je to 1:1. Obě kapely v sobě mají sílu! Nahrávka je ze studiu Rec-O-Rob z Münsteru (www.myspace.com/recrob), kde již vznikla spousta parádních nahrávek - od Short Fuse, SS20, The Now Denial … atd. (S)

http://www.hardware-records.com

Žádné komentáře: