úterý 10. června 2008

Gospel Of The Future "s/t"


CDDigipack (Epidemie Records)

V téhle moravské partě najdeme členy Mass Genocide, Mindlock, Space To Being (Pepa od mikronu nedávno odešel), Full Bladder a nově také More Bad News (Kovin 666). Poprvé na sebe upozornili debutním singlem, který vydal jejich tehdejší zpěvák Cvalda. Od svého vzniku se kapela vyprofilovala a z původního extrémní podání hardcore se přesunuli do poloh industriálnějších, pracující s tepavým jádrem hardcore pomalejšího tempa a ničeného sludge s metalovým nádorem.

Nemohu říct, která z poloh Gospel Of The Future se mi líbila víc, obě jsou skvělé a každá z nich je zároveň pro jiné uši. Jen málo českých kapel prošlo takovou razantní změnou (snad možná Kevorkian). V každém případě současná podoba je skvělá a bližší zvukům, které k nám doléhají z budoucnosti.

Nahrávka pochází z pražského studia Hostivař a dokonale se na ní povedlo zachytit apokalypsu v počátcích. Hned z úvodní "Cabal" dýchne pomalu se plazící smrad smrti a zlo! Konec světa o sobě dává vědět sludge tempem, opakujícími se bahenními rify a kytarovými smyčkami zkoušejícími naše uši, jak dlouho je vydrží poslouchat. Opékání je mistrně "utnuto" právě v okamžiku, kdy vaše hlava už nemůže pokyvovat dál. Sludge atmosféra mistrně drží svoje tempo a Ultrazvukova kytarová práce je naprosto skvělá a heavy! Strojově přesné bicí s mrazivě přesnými údery rozráží táhlou náladu - opět s královskou přesností. Čekám každý úder, přesto mně překvapí svou razancí a důrazem. Gospel Of The Future se mi líbí svou originalitou a snahou objevovat a kombinovat. Konec světa je v počátcích a jako rudé slunce nad zpustošenou továrnou osvěží naše uši "Brotherhood Of Freak Fountain", se skvělou trustovou rytmikou. Když nedoufáme, stále vidíme světlo. "Five" je úžasně zacyklený opus otáčející naše hlavy i myšlenky spirálou času. Dokola a stále dokola, smyčka života nahraná domácí kamerou. Sóla mě obecně moc neberou, ale v "Dark Hell" a "Ministry Of Ocultinism" jsou skvělá.

Celek skvěle tlačí do mé hlavy a já oceňuji jeho různorodost. Alešovy bicí s Ultrazvukovou kytarou jsou režiséři téhle temnoty, doladěné skvělou bassou, která je právě taková, jaká být má a řev skvěle dobarvuje bezvýchodnost. Razance všech dělá "kule", co má tahle muzika mít a vzájemná souhra umožňuje rezonanci v prostoru. Album má děj a nejde jen o to trápit posluchače extrémně pomalou muzikou. O jednouchý ale účinný obal se postaral Chris (Narcosis, Grind Artwork) a myslím že dokonale ladí s hudebním obsahem.

Temný odumřelý opar, noise hra zvuků, rytmů a smyček nás bude doprovázet až do konce světa (poslechu toho cd). Opravdu povedené album potěší fandy Relapse Records, Southern Lord nebo posluchače Boris, či SUNN O)). Nenechá chladné ani žádného uctívače temna a kozlů. Velice povedená práce! (S)

Epidemie Records
Gospel Of The Future

Žádné komentáře: