sobota 27. dubna 2024

SEE YOU IN HELL - Do smrti a je​š​tě d​á​l
12"LP (Insane Society)

Nová nahrávka SEE YOU IN HELL pojmenovaná Do smrti a je​š​tě d​á​l, vyšla pod uctyhodným katalogovým číslem IS 163 na tuzemském labelu Insane Society. Kapela z druhého hlavního města ČR - Brna, funguje od roku 1999 a díky nepřízni osudu a úmrtí Filipa Fuchse (R.I.P.) fungují dál, v několikrát pozměněné sestavě. Nová deska Do smrti a je​š​tě d​á​l je jízda, která přináší osm pecek propojujících hardcore, punk, d-beat a metal. Osobitým a svěžím stylem, který nezapomíná na vlastní rukopis kapely!

Můžeme říct o obalu desky, že je hezký, když grafika je složená z kostí a lebek? Myslím, že to jde. Autorem grafiky je Murilo Pommer a tisk přebalu desky je z DIY dílny pana Barváka, Insane Society. Kromě krásné grafiky a tisku, který je opravdu povedený i technicky, obal krásně voní tiskařskou barvou a je za ním cítit práci nadšeného člověka. Musím to zmínit, vnímám detaily a toho si opravdu cením. Krásně udělaná deska s pěkným obalem, insertem a černým papírovým sáčkem s ochrannou vnitřní fólií. Víc nepotřebuješ, tohle naprosto postačí! 

SEE YOU IN HELL jsou součástí lokálního hardcore punku léta. Dlouhá léta, kdy se změnila spousta věcí - jak ve scéně, tak i styl kapely se lehce posunul. To je ale život a věci se dějí! SEE YOU IN HELL vždycky šli vlastní cestou a jdou po ní stále. Nová nahrávka je ze studia DAVOS STUDIO od pana Otyna, zaběhnutého studia, kde vzniká mnoho současných hardcore punkových nahrávek. Vinyl hraje skvěle!

SEE YOU IN HELL samozřejmě znám, mám k nim respekt a potkali jsme se i na podiích, co neznamenají vůbec nic. Novou fošnu Do smrti a je​š​tě d​á​l považuji za zlomovou. Něco bylo, něco je. SEE YOU IN HELL jdou dál a s novou deskou slyším obrovský skok. Styl nevykazuje nějaké zásadní změny, ale všechno je nějak víc na svém místě a hudba se zpěvem skvěle maká dohromady! Od prvních tónů má nahrávka "drajv" a ruku v ruce (muzika - zpěv) odsejpá! Je to tlak! Melodie, d-beat a příchuť metalu. Jede to jako nejrychlejší brněnská šalina! Zběsilé bicí a práce kytar, parádně fungují se zpěvy a texty. Optismus nečekej, smrt je hlavní téma. Narození, smrt - mezi těmito milníky se odehrává náš život. Je to chytlavé, je to jízda!

Texty jsou o protínání světla a tmy, života a smrti. Skvěle to funguje s muzikou a snad i v dnešních dnech - měsících, kdy spousta životů končí naprosto "zbytečně". Navíc, i stopáž desky vnímám jako naprosto perfektní. U posledního válu "Před smrtí" si říkám ještě... bohužel je konec. 

Před smrtí 
se nelze schovat , vidí nás 
Před smrtí 
nelze utéct, čeká nás 

Skvělá deska!!!! Perfektní po všech stránkách, která tady vydrží - Do smrti a je​š​tě d​á​l a na věky!!! (S)

insanesociety.net      
insanesocietyrecords.bc.com 

Desku věnoval Insane Society Records, díky!

Žádné komentáře: